ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا

هر ساله در سراسر جهان از کشورهای مختلف، افراد زیادی برای زندگی، تحصیل و سایر موارد، در کشور استرالیا برای گرفتن ویزای این کشور از راه های مختلف اقدام می‌کنند. یکی از این روش ها، ویزای سرمایه گذاری استرالیا می‌باشد. امروز به بررسی چگونگی ثبت درخواست برای اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در استرالیا، می‌پردازیم.

استرالیا تعدادی ویزای سرمایه گذاری دارد که به سرمایه‌گذاران خارجی که در این کشور سرمایه گذاری می‌کنند اقامت و شهروندی را ارائه می‌دهد. سرمایه گذاری در استرالیا مزایای زیادی دارد که یکی از آنها شامل این ویزا است.

دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا یک فرصت عالی برای کسانی است که به دنبال دریافت ویزا برای زندگی و کار در استرالیا هستند. این ویزا به افرادی که حداقل 5 میلیون دلار استرالیا در سرمایه گذاری های تایید شده می‌کنند، اقامت می دهد.

اما نکته حائز اهمیت در گام نخست آن است که برای اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا:

  • مراحل انجام کار کدامند؟
  • چه شرایطی را بایستی در هر مرحله داشته باشید؟
  • چه مدارکی، با چه فرمتی و به چه سازمانی تحویل گردد؟

در پاسخ به این سؤالات و در ادامه این بحث، روند کلی و چگونگی پروسه مهاجرت با گرفتن ویزای سرمایه‌گذاری را بصورت مفصل توضیح می‌دهیم.همراه ما ادامه فرآیند مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را بیاموزید.

ویزای سرمایه گذاری استرالیا
ویزای سرمایه گذاری استرالیا

در این بخش به معرفی عناوین ویزاهای سرمایه گذاری کشور استرالیا می‌پردازیم:

  1. ساب کلاس ۱۳۲
  2. ویزای ساب کلاس ۱۸۸
  3. ساب کلاس ۸۸۸
  4. ویزای اسپانسر ایالتی-منطقه ای، اقامت کشور استرالیا، ساب کلاس‌ ۸۹۲ و ساب‌کلاس ۸۹۳
  5. ویزا برای اقامت دائم مستقل کشور استرالیا، ساب کلاس‌ ۸۹۰ و ساب‌کلاس ۸۹۱

برای دریافت هریک از ویزاهای فوق، لازم است شرایط کلی ذیل در مورد متقاضی سنجیده شود:

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا
انواع ویزای سرمایه گذاری استرالیا

ویزای سرمایه گذاری استرالیا انواع مختلف دارد. ویژه، معمولی، کار آفرینی، از انواع آن هستند. این سه روش در واقع سه راه مختلف برای گرفتن ویزای 188 استرالیا هستند، که به ویزای اقامت موقت معروف است. اعتبار ویزای سرمایه گذاری صد و هشتاد و هشت به مدت چهار سال و سه ماه است. افرادی که توانایی ایجاد کسب و کار جدید و پر سود هستند، می‌توانند از این ویزا استفاده کنند.

ویزای ۱۸۸ که به عنوان ویزای کار آفرینی هم شناخته می‌شود، یکی از شیوه‌های دریافت اقامت استرالیا می‌باشد. افرادی که سابقه مدیریت کسب و کار دارند، می‌توانند از طریق ویزای سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت اقدام کنند. با استفاده از این ویزا افراد می‌توانند در مدت پنج سال در کشور استرالیا به سرمایه‌گذاری بپردازند. برای دریافت این ویزا یک سری شرط وجود دارد که آن ها را بررسی می‌کنیم:

سن افراد متقاضی ویزای سرمایه گذاری، باید بین هجده تا پنجاه و پنج سال باشد. بین دو یا چهارسال گذشته با گردش مالی مناسب، مدیریت کسب و کاری به نام متقاضی ثبت شده باشد.

متقاضی دریافت این ویزا باید در حد سه و نیم میلیارد پول و سرمایه داشته باشد، البته این سرمایه نیز می‌تواند به نام همسر نیز او باشد. متقاضی باید با ارزش حدود دو هزار دلار، برای کار آفرینی در استرالیا تعهد بدهد.

بهترین ویزای سرمایه گذاری استرالیا

دولت استرالیا چندین طرح ویزا را برای افرادی که می خواهند در استرالیا زندگی کنند معرفی کرده است. یکی از این ویزای سرمایه گذاری قابل توجه (SIV) است که ویزا برای افرادی است که احتمال دارد سرمایه گذاری 5 میلیون دلار استرالیا یا بیشتر انجام دهند. SIV دو مسیر ارائه می دهد:

جریان سرمایه گذاری تجاری: این جریان به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در صورتی که حداقل 5 میلیون دلار استرالیا در انواع خاصی از مشاغل فعال در مناطق منطقه ای یا سرمایه گذاری های خاصی که دولت استرالیا با حمایت از آنها موافقت کرده است، سرمایه گذاری کرده باشند، برای اقامت دائم درخواست دهند.

جریان کارآفرین: این جریان به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که در صورتی که حداقل 5 میلیون دلار استرالیا سرمایه گذاری کرده اند و کسب و کاری ایجاد کرده اند که حداقل دو شغل تمام وقت جدید ایجاد می کند و در یک منطقه منطقه ای یا مشخص مستقر است، برای اقامت دائم درخواست دهند.

دو ویزای 188 و 888 بهترین ویزا های سرمایه گذاری برای مهاجرت به استرالیا می‌باشند.

مزیت‌های سرمایه‌گذاری در استرالیا

شما می‌توانید در مدت پنج سال با شرایط مناسب اقتصادی کار کنید، و به سرمایه گذاری بپردازید. درصورتی که بتوانید تمامی شرایط کشور استرالیا درمورد این نوع ویزا را رعایت کنید، می توانید ویزای دائم این کشور را بگیرید. شما می‌توانید با استفاده از اعتبار این ویزا، همسر، فرزندانتان که زیر بیست و سه سال هستند، با خود به این کشور ببرید. در اکثر ایالت های این کشور خدمات آموزشی برای دانش آموزان ابتدایی و دبیرستان رایگان است.

شما می‌توانید در طول اقامت خود از طریق ویزای سرمایه گذاری، از این خدمات آموزشی برای فرزندان خود استفاده کنید. شما می توانید با اعتباری که این ویزا برای شما به ارمغان می‌آورد، به دفعات از کشور استرالیا خارج شوید و بالعکس به آن وارد شوید.

بهترین ویزای سرمایه گذاری استرالیا
بهترین ویزای سرمایه گذاری استرالیا

مدارک مورد نیاز برای ثبت درخواست

برای این که بتوانید برای اقامت کشور استرالیا از طریق ویزای سرمایه گذاری اقدام کنید، به یک سری مدارک نیاز دارید. همه مدارک مربوط به احراز هویت، مدارک لازم برای نشان دادن تمکن مالی متقاضی، باید برای ثبت درخواست ویزای سرمایه گذاری ارائه شوند.

درصورتی که متقاضی دارای شرایط ویژه باشد، مدارک بیش تر نیز لازم است. برای این که بتوانید مراحل مربوط به ثبت درخواست برای اقامت این کشور، از طریق ویزای سرمایه گذاری را به طور کامل انجام دهید، باید پرونده تشکیل دهید. یکی از مدارک مهم برای تکمیل پرونده، مدارک مرتبط به سابقه کاری شما می‌باشد.

شما در این پرونده باید به طور کامل مشخص کنید که هدف شما از سفر به استرالیا چیست، برای مثال درمورد ایجاد کسب و کار خود به طور کامل توضیح دهید. دقت داشته باشید که مدارک ارائه شده کامل باشند، توضیحات شما واضح و شفاف باشند. زیرا هرگونه اشتباه در ارائه مدارک و توضیحات خواسته شده در سیر ثبت درخواست شما خلل ایجاد می‌کند.

امتیاز به این مطلب:

4.8 / 5. 16

مقالات مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن