مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا با توجه به رشد و شکوفایی این قاره و کشور توانمند بیشتر از سالهای قبل مورد توجه قرار گرفته است. در سالهای دور به دلیل شرایط رشد جمعیت، کمبود منابع در برخی کشورها، جنگ، خشکسالی و قحطی، کشمش‌های سیاسی در برخی کشورها و … موجب شده است.

طی سه دهه گذشته طیف وسیع از مهاجرین اروپایی به دلایل شرایط خوب استرالیا، مهاجرین آسیایی و آفریقایی سوق پیدا کند. یکی از دلایلی که افراد به دنبال مشاوره برای مهاجرت به استرالیا هستند، زندگی در شرایط بهتر و مرفه‌تر می‌باشد؛ بنابراین در ابتدا باید برای گرفتن اقامت شرایط مختلف را در نظر گرفته و بتوانند بدون مشکل وارد این کشور شوند.

شرایط مهاجرت به استرالیا

به دلیل شرایط شیوع بیماری ویروس کرونا شرایط مهاجرت به استرالیا در سال ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ کمی پیچیده تر و با وقفه بیشتر انجام می‌شود. گروه مهاجرتی یونیک میگریشن پروسه های اداری را برای شما انجام می‌دهد. همچنین شما می‌توانید مشاوره رایگان برای مهاجرتی آسان در شرایط جدید مهاجرت به این کشور را از کارشناسان بهترین گروه مهاجرتی دریافت نمایید.

با توجه به شرایط فعلی شرایط مهاجرت به استرالیا در سال های اخیر بسیار پر هزینه و سختگیرانه تر شده است، همچنین ویروس کرونا این مسئله را پیچیده تر کرده اما مشاوران یونیک در تمامی مراحل همراه شماست.

برای انجام امور مهاجرتی به استرالیا و کانادا کافیست از طریق فرم مهاجرتی اطلاعات خود را وارد کنید تا کم از ۲۴ ساعت مشاورین ما با شما تماس خواهند گرفت.

مهاجرت تضمینی به استرالیا

یکی از بهترین روش های تضمینی مهاجرت تضمینی به استرالیا در جهت رشد و شکوفایی استعداد و توانایی مهاجرت از روش مهارت و تخصص است. مهاجرت به استرالیا از طریق تخصص سالانه بسیاری از ایرانیان را راهی این کشور مهاجر پذیر مینماید.

امروزه موضوع مهاجرت افراد از کشوری به کشور دیگر شرایط و قواعد خاص خود را دارد، بررسی همه‌جانبه و توجه به فاکتورهای خاص زندگی بهتر، نشان از این مهم را دارد که بی‌دلیل نیست.

برخی کشورها مانند استرالیا مقصد مهاجران قانونی و حتی غیرقانونی قرارگرفته‌اند.

انواع مهاجرت به استرالیا

سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا به جهت شرایط مطلوب اقتصادی طی دهه های گذشته، جزو امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌های بین المللی بوده است.

اکثریت ساکنان این کشور با توجه به اینکه متشکل از مهاجرین به استرالیا هستند، لذا دولت مرکزی این کشور و همچنین دولتهای مستقل ایالتی، با فراهم آوردن زمینه های سرمایه‌گذاری در پروژه های دولتی، عمومی و بخشهای خصوصی این امکان را ایجاد کرده اند.

فعالان اقتصادی در سراسر دنیا در صورتی که سرمایه‌های خود را به این کشور منتقل کنند علاوه بر ارزش افزوده مناسب نسبت به سایر بخش‌ها در کشورهای دیگر، امکان اخذ اقامت دائم و همچنین اعطای شهروندی این کشور را بدست آورند.

زمینه های مختلف سرمایه‌گذاری در قالب ویزاهای مختلف و ساب‌کلاس‌های متنوع حوزه سرمایه‌گذاری سالانه توسط سازمان مهاجرت کشور استرالیا اعلام می گردد.

مشاوره مهاجرتی

استرالیا پر طرفدار ترین کشور مهاجرتی

مهاجرت به استرالیا بسیار پر طرفدار است، از دیرباز مردمانی که از شهر و دیار خود با هدف بهبود شرایط زندگی و فراهم‌آوردن زمینه لازم جهت بروز و ظهور استعدادهایشان اقدام به مهاجرت کرده‌اند.

برخی شاخص‌های اصلی ازجمله شرایط زندگی بهتر و فراهم آوردن زمینه شغل و کار را مدنظر داشته‌اند.

شرایط مهاجرت استرالیا
شرایط مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا از این نظر که این کشور از بین مقاصد مهاجرپذیر، دلایل متعدد، شرایط و استعدادهای فراوان، آب‌وهوا، زمین گسترده و فراوان، تنوع اقلیمی و شرایط مناسب زندگی، معتدل بودن و … طی قرن گذشته همواره موردتوجه مهاجران از سراسر دنیا بوده است. به‌نحوی‌ که اکثریت جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می‌دهند.

مشاوره مهاجرت کمک می‌کند تا متقاضیان اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورند و با دیدی باز محل زندگی دائم خود را انتخاب کنند.

از طرفی ممکن است افراد برای داشتن شغلی بهتر را انتخاب کنند.

شناخت فرصت‌های شغلی و آینده نیز می‌تواند رضایت آن‌ها را بدست آورد.

مهاجرت به استرالیا برای ادامه تحصیل

تحصیل در استرالیا به متقاضیان این امکان را می دهد، در پایان دوره تحصیل علاوه بر شناخت کافی با این سرزمین، زمینه لازم جهت اخذ ویزای کاری و اقامت موقت و دائم را فراهم آورند.

اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه‌ها بعد از مهاجرت به استرالیا، اخذ مدرک آموزشی زبان انگلیسی در این کشور همچنین اقامت حین تحصیل از امتیازاتی است که فرد متقاضی را در زمان درخواست اخذ ویزاهای اقامتی در اولویت قرار می دهد.

گرفتن ویزای اقامت دائم بعد از تحصیل نیز اهمیت زیادی برای برخی از فارغ‌التحصیلان این کشور دارد و کسانی که در این کشور مشغول تحصیل هستند به دنبال راهی برای ماندن در سال‌های بعد از تحصیل می‌باشند.

از آنجا که آمار افرادی که در استرالیا تحصیل می‌کنند در رتبه بالایی قرار دارد، لذا درصد افرادی که قصد گرفتن اقامت دائم را دارند، روز به روز افزایش می‌یابد.

مشاوره درزمینه اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • سن متقاضی برای مهاجرت به استرالیا چقدر است؟
 •  تحصیلات متقاضی در چه مقطعی است؟
 •  آیا سابقه فعالیت‌های مدیریتی را دارد؟
 • سطح زبان متقاضی در چه سطحی است؟
 • میزان دارایی و سرمایه فرد درخواست کننده ویزای سرمایه گذاری
  چقدر است؟

مهاجرت به استرالیا و فرصت های شغلی

متقاضیان اخذ فرصت‌های کاری که با دارا بودن شرایط، مهارت و تخصص انجام کار را دارند، اگر شرایط کاری در منطقه و یا کشور خودشان فراهم نباشد به دنبال فرصت‌های کاری در سایر کشورها می گردند.

کشورهای مهاجرپذیر از جمله کشور استرالیا، با فراهم آوردن زمینه قانونی لازم، فرصت‌های کاری در زمینه های مهارتی را فراهم آورده‌اند. نکته قابل توجه این است که بخش عمده مهاجرین و نیروی کار که این کشور را مقصد خود قرار داده‌اند، از کشورهای پیشرفته و اقتصادهای فعال و پویا هستند.

یونیک میگرشن

اخذ ویزاهای کاری و مهارتی از طریق قانونی می تواند یکی از شرایط بهینه برای فراهم آوردن بستر لازم برای نیروی کار ماهر و متخصص در ایران باشد، توصیه می شود با کسب اطلاعات لازم، رشته تخصصی و یا مهارتی خود را در بین رشته های مورد نیاز نیروی کار این کشور دنبال نمایید.

بیشترین مهاجرت‌ها به استرالیا از کدام کشورها هستند

نگاهی به اطلاعات و آمار ثبت شده در زمینه میزان و تعداد مهاجرین از سایر کشورها به این کشور به خوبی نشان دهنده طیف متقاضیان و میزان آن می باشد:

 • هند ۴۱۴۵۰ نفر
 • چین ۲۹۰۰۸ نفر
 • انگلیس ۱۸۹۵۰ نفر
 • فیلیپین ۱۱۹۱۷ نفر
 • پاکستان ۶۷۰۸ نفر
 • ویتنام ۵۳۴۱ نفر
 • نپال ۵۰۹۵ نفر
 • جمهوری ایرلند ۴۹۰۳ نفر
 • آفریقای جنوبی ۴۳۳۷ نفر
 • مالزی ۴۲۶۵ نفر

باوجودی که نام کشور آمریکا در بین ده کشورهای با بیشترین تعداد مهاجرت نیست، ولیکن طی این سال‌ها تعداد ۳۲۲۲ نفر آمریکایی از طریق مهاجرت قانونی برای اقامت دائم این کشور را انتخاب کرده‌اند.

مهاجرت تضمینی به استرالیا
مهاجرت تضمینی به استرالیا

چه تعداد از شهروندان کشور انگلستان، مهاجرت به استرالیا انتخاب کرده‌اند:

همچنین آنچه که جالب‌توجه است میزان شهروندان کشور انگلستان است که استرالیا را انتخاب کرده‌اند، میزان و تعداد مهاجرین انگلیسی به این کشور به شرح ذیل است:

 • طی سال‌های ۲۰۱۰-۲۰۰۹: ۲۵۷۳۸ نفر
 • ۲۰۱۱-۲۰۱۰: ۲۳۹۳۱ نفر
 • ۲۰۱۲-۲۰۱۱: ۲۵۲۷۴ نفر
 • ۲۰۱۳-۲۰۱۲: ۲۱۷۱۱ نفر
 • ۲۰۱۴-۲۰۱۳: ۲۳۲۲۰ نفر
 • ۲۰۱۵-۲۰۱۴: ۲۱۰۷۸ نفر
 • ۲۰۱۶-۲۰۱۵: ۱۸۹۵۰ نفر

بنابراین همان‌طور که می‌بینیم مهاجرت از انگلستان به استرالیا در حال انجام است.

استرالیا جزو مهاجر پذیر ترین کشور دنیا

لذا با توجه به موارد فوق‌الذکر لازم است بدانیم خلاصه نتایج سرشماری‌های استرالیا که ملیت ساکنین را نشان می‌دهد در خصوص روند افزایشی تعداد ایرانیان که به استرالیا مهاجرت کرده اند به شرح ذیل بوده است:

چه تعداد شهروند ایرانی مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده‌اند؟

جمعیت ایرانی (نفر)سال
۴۱۸۷۱
۱۶۱۸۸۱
۷۱۸۹۱
۸۱۹۰۱
۳۸۱۱۹۷۶
۵۶۷۱۹۷۶
۱,۲۲۲۱۹۸۶
۲,۲۰۹۱۹۹۱
۲,۶۸۲۱۹۹۶
۳,۱۴۶۲۰۰۱
۴,۳۹۰۲۰۰۶
۷,۳۵۹۲۰۱۱

بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۶، جمعیت استرالیا برابر ۲۳۴۰۱۸۹۲ نفر که از این میزان ۴۹٫۳ درصد مرد و ۵۰٫۷ درصد زن هستند، متوسط سن جمعیت استرالیا برابر ۳۸ سال است.

این میزان جمعیت ۹۹۰۱۴۹۶ خانوار را تشکیل می‌دهند. نکته جالب‌توجه این است که بعد خانوار در این کشور برابر ۲٫۶ نفر است.

میانگین میزان درآمد هفتگی هر خانوار برابر ۱۴۳۸ دلار استرالیا است. این در حالی است که میانگین اجاره هفتگی خانه برابر ۳۳۵ دلار است یعنی تقریباً یک‌چهارم درآمد متوسط خانوار را هزینه مسکن تشکیل می‌دهد که این از شاخص‌های خوب درزمینه‌ی مسکن در دنیاست.

شرایط خانوار بعد از مهاجرت استرالیا

از طرفی میزان متوسط تعداد وسایل نقلیه در هر خانوار برابر ۱٫۸ خودرو است. درزمینه‌ی تحصیلات و آموزش نیز وضعیت این کشور موقعیت مناسبی نسبت به میانگین جهانی دارد، از جمعیت این کشور تعداد ۴۱۸۱۴۰۶ نفر برابر ۲۲ درصد دارای تحصیلات لیسانس به بالاتر هستند.

اشتراک گذاری متن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن