australian study conditions

شرایط تحصیل در استرالیا

یکی از پر طرفدار ترین انواع از مهاجرت به استرالیا مهاجرت تحصیلی است، اما باید توجه داشت که شرایط تحصیل در استرالیا با تغییر ایالت‌ها و حتی شهرها متفاوت است. هر شهر و ایالت شرایط تحصیلی خاصی برای پذیرش دانجو دارند که بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد.

در این میان مدارکی جزو شروط تحصیلی دانشگاه‌های استرالیا برای ادامه تحصیل در این کشور مورد نیاز است:

  • مدارک تحصیلی
  • گذرنامه یا شناسنامه
  • سابقه کار
  • مدرک زبان
شرایط تحصیل در استرالیا
شرایط تحصیل در استرالیا

شرایط ادامه تحصیل در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا دارای سطح بندی متفاوت است، برای مثال اگر ایرانیان برای ادامه تحصیل در استرالیا اقدام نمایند جزو سطح ۳ که سطح سختی نیز است تقسیم بندی می‌شوند.

در این سطح و با این ویزا شما می توانید در هر ۲ هفته تا سقف ۴۰ ساعت کار کنید و اگر همسرتان نیز همراه شما می باشد تا ۳ ماه اجازه تحصیل دارد.

شرایط ادامه تحصیل در استرالیا
شرایط ادامه تحصیل در استرالیا
برای تحصیل در استرالیا باید چه شرایطی داشته باشم؟

متقاضیان باید شرایط ورود مشخص شده توسط دانشگاه مربوطه را بطور کامل رعایت کنند. این الزامات بسته به برنامه انتخاب شده متفاوت خواهد بود. در مقطع کارشناسی معمولاً متقاضیان را ملزم به داشتن حداقل نمره آیلتس ۶٫۰ می کنند یا برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا، متقاضیان نیاز دارند که نمره آیلتس ۶٫۵ تا ۷٫۰ را دریافت کنند.

در مقطع کارشناسی ارشد باید در یک برنامه کارشناسی مربوطه نمره دانشگاهی خوبی کسب کرده باشند ویا حداقل دو سال سابقه کار داشته باشند.

شرایط تحصیل در دوره دبیرستان استرالیا

تحصیل در استرالیا تا سن ۱۵ سالگی اجباریست و شامل مقاطع ابتدایی و دبیرستان می‌شود. مدارس در استرالیا به دو شکل خصوصی و دولتی اداره می‌شوند. شروع سال تحصیلی استرالیا در ماه ژانویه است. مقطع ابتدایی در کشور استرالیا ۶ تا ۷ ساله بوده و در این دوره به دانش آموزان دروس تربیت بدنی، ریاضی، هنر، زبان انگلیسی، بهداشت، جامعه و فناوری آموزش داده می‌شود.

در شرایط معمول تحصیل در دبیرستان‌های کشور استرالیا حدود ۵ تا ۶ سال به طول می‌انجامد. البته این مقطع در برخی قلمروهای خاص یا در ایالت تاسمانیا ۴ سال نیز به طول خواهد کشید.

uniquemigration

در مقطع دبیرستان شرکت در کلاس های ریاضی، زبان انگلیسی و علوم برای همه ی دانش آموزان به صورت اجباری است. اما دروسی چون تاریخ ، علوم فنی، کامپیوتر، هنر و … به صورت اختیاری است و در ۲ سال آخر دانش آموزان در رشته مورد علاقه خود در استرالیا ادامه تحصیل می‌دهند.

شرایط تحصیل در دوره دبیرستان در استرالیا
شرایط تحصیل در دوره دبیرستان در استرالیا

شرایط گرفتن این نوع ویزا:

  • گرفتن پذیرش از یکی از مراکز آموزشی ثبت شده در استرالیا و در یک دوره تحصیلی تمام وقت.
  • ثابت کردن این مسئله که در دوران تحصیل خود توانایی مالی برای دادن هزینه های زندگی، دانشگاه و پرواز از استرالیا به کشور خود را دارید. برای اینکار نیازمند نشان دادن پرینت بانکی می‌باشید. حداقل موجودی صورتحساب ۳ ماه گذشته برای محاسبه توانایی مالی استفاده می‌شود.