سرمایه گذاری استرالیا برای اقامت

سرمایه گذاری در استرالیا برای اقامت

درخواست اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری و روش های مختلف اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا که منجر به اخذ اقامت، تابعیت استرالیا و حتی شهروندی استرالیا می‌شود، در این مقاله تحلیل شده است.

استرالیا یکی از کشورهایی است که هنوز بسیاری از مردم آن را برای اقامت و سرمایه گذاری در نظر می‌گیرند. اگر در کشور خود کسب و کار ندارید و یا اگر کمتر از 30 درصد از سهام یک شرکت را دارید، می توانید با سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری اقامت استرالیا را دریافت کنید.

دریافت اقامت دائم استرالیا از طریق سرمایه گذاری

دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری
دریافت اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

طبق قوانین قدیمی، به دارندگان ویزا 132 اقامت دائم فوری داده شد. در تغییرات جدید 2021، این ویزا بسته شده است و متقاضیان جدید باید زمانی را به عنوان دارندگان ویزای موقت بگذرانند تا بتوانند از طریق ویزای 888 برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنند.

پیش از این، دارنده ویزای موقت می‌توانستند به مدت 4 سال اقامت داشته باشند و در پایان این 4 سال برای اقامت دائم درخواست دهند. برای انعطاف بیشتر، ویزای 188 در حال حاضر به مدت 5 سال اعتبار دارد، اما مهاجران می‌توانند پس از 3 سال برای اقامت دائم به شرط داشتن شرایط اقدام کنند.

اگر قصد دارید از طریق ویزای سرمایه گذاری به این کشور مهاجرت کنید، حتماً اطلاعات زیر را بررسی کنید:

  • حداقل 40 روز در سال در استرالیا اقامت داشته باشید.
  • مدت 2 سال از مدیریت بیزینس‌تان گذشته باشد.
  • سال دوم کسب و کارتان، مبلغ 200,000 هزار دلارپول وارد کرده باشید. البته بسته به ایالت متفاوت است.
  • در سال دوم کسب و کارتان، دو کارمند استخدام کرده باشید.

مراحل اقامت از طریق سرمایه‌ گذاری در استرالیا

هنگامی که ویزای شما اعطا شد، اکنون باید به مرحله بعدی بروید که درخواست برای اقامت دائم است. وقتی این ویزای موقت را دریافت می‌کنید، حتی می‌توانید برای شخص دیگری کار کنید. البته برای گرفتن اقامت دائم باید کسب و کار راه اندازی کنید. به طور کلی باید موارد زیر را انجام دهید:

  1. یک شرکت ثبت کنید و کسب و کار خود را راه اندازی کنید. می توانید یک کسب و کار بخرید یا یک کسب و کار راه اندازی کنید. خرید یا راه اندازی یک کسب و کار به شما بستگی دارد. برای خرید یک تجارت کوچک باید دویست هزار دلار سرمایه گذاری کنید. بسته به شهر مورد نظر، مقدار ممکن است متفاوت باشد.
  2. در سال دوم کسب و کار خود، باید 200000 دلار استرالیا در کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید. دو کارمند استخدام کنید. حقوق کارکنان شما باید برابر با دستمزد کف استرالیا (حدود 3200 دلار در ماه) باشد و همچنین باید 300 هزار دلار فروش داشته باشید. شاید تنها چالش شما همین فروش 300000 دلاری باشد.
  3. هر زمان که شرط دوم را داشتید، می توانید برای ویزای 888 استرالیا درخواست دهید. زمانی که برای ویزای دائمی درخواست می کنید، کارت مدیکر دریافت می کنید و می توانید هزینه های پزشکی رایگان دریافت کنید. در این مرحله، شما حدود یک سال صبر می کنید تا ویزای اقامت صادر شود.
  4. پس از دریافت ویزای اقامت، در صورت تمایل می توانید وسایل خود را بسته بندی کنید. حدود یک سال پس از اقامت خود می توانید برای شهروندی استرالیا اقدام کنید.

امتیاز به این مطلب:

5 / 5. 2

مقالات مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن