مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری سالانه دولت استرالیا بر اساس برنامه‌های سنواتی خود، چندین روش برای اخذ ویزا جهت دریافت اقامت این کشور با ویزای سرمایه گذاری استرالیا را اعلام می‌نماید. استرالیا یکی از کشورهایی است که از بهترین شرایط اقتصادی، اجتماعی، خدمات درمانی و سیستم آموزشی برخوردار است. این کشور علاوه بر برخورداری از شرایط زندگی شهری و مدرن، دارای محیط زیست بی نظیر و زیباست.

زندگی در کشور استرالیا این امکان را برای شما به وجود می‌آورد که علاوه بر برخورداری از رفاه اجتماعی، از زیبایی‌ها و جاذبه‌های گردشگری و امکانات تفریحی این کشور بهرمند شوید. مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری شرایط مخصوص به خود را دارد، در ادامه این مطلب این موارد را بررسی خواهیم کرد.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

از این رو کسانی که مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری را انتخاب کرده اند باید به این موضوع توجه نمایند. با توجه به وسعت کشور استرالیا و برنامه‌های بلندمدت این کشور جهت توسعه، اعطای ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا در اولویت این کشور است.

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری،  از راه‌هایی است که امروزه، علاقمندان به مهاجرت به استرالیا از آن استفاده می‌کنند. 

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری

یکی از شروط اساسی مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، داشتن دارایی منقول و غیرمنقول باقابلیت نقد‌شوندگی و انتقال پول آن به کشور استرالیا به میزان مورد نیاز براساس دلار استرالیا که قیمت ارز دولتی دلار استرالیا مرجع بانک مرکزی ایران است.

منظور از اموال منقول، حساب‌های نقدی، طلا و جواهرات، خودرو و سایر دارایی‌هایی که قابلیت اثبات مالکیت و امکان ارزیابی و ارزش‌گذاری داشته باشند و منظور از اموال غیرمنقول عبارتند از املاک، شامل زمین، ساختمان، آپارتمان و … که مالکیت آن به‌صورت قطعی بنام متقاضی، همسر و یا فرزندان وی باشد.

افرادی که متقاضی گرفتن ویزای کشور استرالیا هستند، در صورت داشتن سرمایه کافی، داشتن موقعیت تجاری و مالی، می‌توانند برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند. کشور استرالیا برای افرادی که خواهان ویزای استرالیا از طریق سرمایه گذاری هستند، شرایط مناسبی فراهم کرده است.

شرایط مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری
شرایط سرمایه گذاری در استرالیا

برای این که افراد بتوانند ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دریافت کنند و از این طریق به کشور استرالیا مهاجرت کنند، باید صاحب سرمایه کافی باشند. این افراد باید بتوانند در کشور استرالیا یک کسب و کار سود آور راه اندازی کنند.

این افراد هم چنین می‌توانند با داشتن سرمایه کافی، سهام شرکت‌های ایالتی و مناطق خاصی از کشور استرالیا را خریداری کنند. کسانی که از طریق سرمایه گذاری به کشور استرالیا مهاجرت می‌کنند، و ویزای سرمایه گذاری استرالیا را دریافت می‌کنند، در نهایت می‌توانند برای دریافت حقوق شهروندی نیز اقدام کنند.

مزایای استفاده از سرمایه گذاری در استرالیا

مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری مزیت‌های زیادی دارد. با گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا، تحت عنوان ویزای صد و هشتاد و هشت استرالیا، افراد می‌توانند به مدت چهار تا شش سال اقامت داشته باشند. برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری الزامی برای گرفتن نمره زبان انگلیسی نیست.

شما می‌توانید با ارائه سوابق کسب و کار خود از طریق سرمایه گذاری به کشور استرالیا مهاجرت کنید. با گرفتن ویزای سرمایه گذاری استرالیا و مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه گذاری، افراد هیچ محدودیتی درمورد رفت و آمد نخواهند داشت. افراد می‌توانند بدون قید و شرط به استرالیا رفت و آمد کنند، هیچ محدودیتی درمورد زمان اقامت، پیدا کردن شغل، ادامه تحصیل و انجام امور بانکی از جمله حساب باز کردن، برای این افراد وجود ندارد.

اگر متقاضی بتواند تمام شرایط مورد نظر اداره مهاجرت استرالیا را رعایت کند، اقامت او دائم خواهد شد.  ویزای هشتصد و هشتاد و هشت نیز ویزای اقامت دائم استرالیا است. ویزای سرمایه گذاری از طریق خریدن ملک در استرالیا نیز نوع دیگری از ویزای سرمایه گذاری است. انواع دیگر ویزای سرمایه گذاری شامل موارد زیر است: ویزای صد و سی و دو، ویزای سرمایه گذاری از طریق ثبت کردن شرکت، ویزای سرمایه گذاری از طریق خریدن اوراق دولتی.

ویزا برای اقامت استرالیا از طریق سرمایه گذاری

دولت استرالیا در جهت دریافت ویزای سرمایه گذاری استرالیا بر اساس برنامه‌های توسعه‌ای و تعریف پروژه‌های سرمایه گذاری، با جذب سرمایه‌گذاران سایر کشورها و اعطای تابعیت به آن‌ها و خانواده‌‌هایشان، سرمایه‌های لازم جهت توسعه و تکمیل پروژه‌ها و طرح‌های توسعه را تأمین می‌نماید.

لذا متداول‌ترین و ساده‌ترین راه برای اخذ ویزاهای اقامتی در کشور استرالیا روش سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در استرالیا برای مهاجرت از طریق سرمایه گذاری می‌باشد.

متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری استرالیا جهت مهاجرت به استرالیا که با هدف اخذ ویزای اقامت برای خود و خانواده‌‌هایشان در این راه گام می‌نهند، لازم است بدانند این مسیر نیازمند داشتن سرمایه کافی مطابق ضوابط دولت استرالیا است.

شرایط سنی برای سرمایه گذاری در استرالیا

در خصوص ویزاهای سرمایه گذاری و مهاجرت به کشور استرالیا از این طریق، با توجه به اینکه فرد متقاضی به‌عنوان سرمایه‌گذار اقدام به درخواست می‌نماید، لذا لزومی به پایین بودن سن که اصطلاحاً افراد متقاضی ویزاهای کاری بایستی آن را داشته باشند نیست، اما با این وجود در بیشتر ویزاها حداکثر سن برای متقاضیان ۵۵ سال در نظر گرفته‌شده است.

بهترین سرمایه گذاری در استرالیا

بهترین سرمایه گذاری در استرالیا خرید ملک است. این یک راه عالی برای ایجاد ثروت است و سرمایه گذاری است که همیشه ارزش بازاری خواهد داشت.

کلید دریافت بهترین بازده سرمایه گذاری، انتخاب ملک مناسب است. شما باید مطمئن شوید که حداقل 20٪ از قیمت خرید را در اختیار دارید و باید با پرداخت وام مسکن در 25 سال یا بیشتر راحت باشید.

استرالیا مکانی عالی برای سرمایه گذاری است. سرمایه گذاری در استرالیا مزایای زیادی دارد و مهمترین آنها این است که دلار استرالیا قوی است. دولت استرالیا اقتصاد قوی دارد و فرصت های زیادی برای رشد کسب و کارهای جدید وجود دارد.

همچنین دلایل زیادی برای سرمایه گذاری در استرالیا وجود دارد، مانند ایمنی این کشور و منابع طبیعی آن.

اثبات کارفرمایی سرمایه ای

متقاضیان اخذ ویزای سرمایه گذاری جهت مهاجرت به استرالیا می‌بایستی اثبات کند که طی دو سال اخیر کارفرما و یا خویش‌فرما بوده اند.

به تعبیر دیگر نباید طی دو سال اخیر کارمند باشد. هرچند اثبات کارفرمایی به‌سادگی امکان پذیرنیست، اما در صورت داشتن هریک از شرایط ذیل اثبات کارفرمایی فراهم می گردد:

  • داشتن مالکیت به میزان حداقل ۳۰ درصد سهام یک شرکت ثبت‌شده
  • دارا بودن جواز کسب معتبر و مرتبط با بیزینس ارائه‌شده
  • داشتن پروانه ساختمان‌سازی برای افرادی که به‌عنوان شغل ساخت‌وساز اقدام می‌نمایند.
  • داشتن قراردادهای مشارکت مدنی برای افرادی با شرکای دیگر بیزینس فعالی داشته باشند.
  • اخذ پروانه بهره‌برداری فعالیت تولید و کارگاهی

گردش مالی در مهاجرت به استرالیا با سرمایه

شرط اساسی دوم برای اخذ ویزاهای سرمایه گذاری استرالیا جهت مهاجرت به این کشور داشتن ترنور مالی (Financial turnover) فروش یا واریزی به‌حساب فرد متقاضی و یا شرکتی که فرد دارد به میزان سالانه حداقل مورد نیاز ویزای درخواستی است.

گزارش گردش مالی مربوط به دو سال آخر و یا سه سال از ۴ سال اخیر می بایستی از بانک و یا بانک‌هایی که فرد در آن‌ها حساب بانکی دارد اخذ گردد. گزارش مالی اخذشده از بانک بایستی دربرگیرنده این موارد باشد:

  • گردش مالی بستانکار (Credit)
  • گردش مالی بدهکار (Debit)
  • مانده (Balance)

البته در برخی فعالیت‌ها و بیزینسها ممکن است که گردش مالی نقدی نیز داشته باشند ازجمله در مورد فعالیت‌هایی خدماتی، رستوران، مغازه، پزشک، فروشگاه و … که ممکن است بخشی از گردش مالی به‌صورت نقدی و یا به‌صورت تبادل چک باشد.

در این این‌گونه موارد، حسابرس در زمان بررسی صورت‌های مالی میزان گردش مالی نقدی را با توجه به نوع فعالیت تخمین می‌زند و متناسب با بازار واقعی آن بخش از گردش مالی را تأیید می‌نماید.

ارزیابی املاک و داراییها و همچنین بررسی و حسابرسی صورت‌های مالی متقاضیان اخذ ویزاهای سرمایه گذاری مهاجرت به استرالیا توسط  کارشناسان رسمی آرمان سنجش صورت می‌گیرد.

اشتراک گذاری متن

به بالای صفحه بردن