پارک صخره ای کانگورو

پارک صخره ای کانگورو در بریزبن ایالت کوئینزلند استرالیا

پارک صخره‌ای کانگورو (Kangaroo Point Cliffs Park) با محیط‌زیست طبیعی و پایدار به‌صورت شبه‌جزیره‌ای با سنگ سخت آتش‌فشانی ریولیت در منطقه کانگورو در کنار رودخانه بریزبن ایالت کوئینزلند کشور استرالیا واقع شده است.

موقعیت خوب پارک باعث شده که مسئولین شهر به فکر احیای پارک قدیمی بیفتند و این پارک صخره‌ای را برای کوهنوردی و تفریحات سالم مردم شهر بازسازی کنند.

بخش صخره‌ای پارک به‌صورت پله کانی از سمت شمال به رودخانه تراس منتهی می‌شود که در طول مسیر یک درخت انجیر قدیمی و بزرگ در وسط سنگ‌ها مشاهده می‌شود.

پارک صخره ای کانگورو
پارک صخره ای کانگورو

هدف از ارزیابی و بررسی صخره‌ها بیشتر این بود که مردم و توریست‌ها چگونه می‌توانند از پارک بالا روند و لذت ببرند به همین خاطر به فکر پله کان کنده‌کاری‌شده افتادند. نتایج حاصل از این کاوش نشان داد که سنگ‌های منطقه استحکام لازم را دارا می‌باشند و می‌توان کنده‌کاری را انجام داد. بخش بالایی پارک صخره‌ای کانگورو سه سایت اصلی برای رزرو بلیت برای بازدیدکنندگان دارد.

اهمیت پارک کانگورو در تاریخ کوئینزلند

تغییر زمین پارک در طول ادوار تاریخی، کنده‌کاری روی محیط پارک و ایجاد فضاهای جذاب و دل‌نشین برای شاد نگه‌داشتن مردم منطقه، آماده نگه‌داشتن و ساختن زمین پارک توسط شورای شهر که نشان‌دهنده همبستگی مردم است خود گواه این گفته است که این پارک زیبا و در نوع خود بی‌نظیر چه تأثیر شگرفی بر مردمان بریزبن داشته است.

جاذبه‌های پارک صخره‌ای کانگورو

پارک صخره‌ای کانگورو یک پیک‌نیک محبوب برای صخره‌نوردی و کسانی که به سقوط آزاد می‌روند به وجود می‌آورد. اخیراً با عملیات معدن کاری شیب صخره‌ها بیشتر شده و عبور از این صخره‌ها که سنگ آن از جنس ریولیت است را مشکل‌تر می‌کند.

پارک صخره ای کانگورو بریزبن
پارک صخره ای کانگورو بریزبن

سنگ‌فرش پارک صخره ای کانگورو

ازجمله زیبایی‌های پارک صخره‌ای کانگورو سنگ‌فرش ساحل رودخانه بریزبن است که به‌صورت طبیعی و توسط گدازه‌های آتش‌فشان، در حدود ۲۳۰ میلیون سال در دوره تریاس فوران کرده، منقش شده است، همچنین این سنگ‌های آتش‌فشانی یک دره باستانی را تشکیل می‌دهند که رودخانه بریزبن از آن می‌گذرد و نمایی عالی و زیبا را به وجود آورده است.

پل تاریخی

پل عظیمی نیز در این منطقه بر روی رودخانه بریزبن زده‌شده است که برای گردشگران و توریست‌هایی که به این پارک صخره‌ای می‌آیند یک‌چشم انداز زیبا و نادر محسوب می‌شود و پارک را به شمال بریزبن متصل می‌کند و یکی از نمادهای اصلی شهر بریزبن محسوب می‌شود که در زیر این پل تاریخی یک هتل گردشگری وجود دارد.

خدمات شهرداری به پارک صخره‌ای کانگورو

پارک صخره‌ای کانگورو در سال ۲۰۱۳ توسط شورای شهر بریزبن بازسازی و یک پیست دوچرخه‌سواری برای دوست داران به ورزش شاد و مفرح دوچرخه‌سواری تأسیس کرد. همچنین از دیگر خدمات شهرداری تأسیس سیستم حمل‌ونقل با اتوبوس‌های شهری است که مسافران را از شهر بریزبن به پارک صخره‌ای منتقل می‌کنند.
پارک صخره‌ای کانگورو همچون دیگر پارک‌های بریزبن تمام امکانات رفاهی برای مردم منطقه و توریست‌هایی که از دیگر نقاط دنیا می‌آیند را دارا است.

خدمات پارک کانگورو بریزبن
خدمات پارک کانگورو بریزبن استرالیا

این پارک دارای پوشش جنگلی انبوه و درختان میوه و هم‌چنین مراتع و پوشش گیاهی غنی گردشگران دوست دار طبیعت و برخی زیست شناسان را به این نقطه می‌کشاند. به خاطر مشکل حمل‌ونقل شهرداری بریزبن تصمیم گرفت تا در سال ۱۹۳۰ راه‌آهن را به پارک صخره‌ای بکشاند تا گردشگران بیش‌ازپیش به این پارک صخره‌ای بیایند و پارک صخره‌ای کانگورو در جهان شناخته‌شده‌تر شود و مشکلات سیستم حمل‌ونقل با قطار مرتفع شود.

افرادی که قصد مهاجرت به استرالیا را دارند می‌توانند از طریق اخذ یکی از انواع ویزاها مانند ویزای سرمایه‌گذاری، کاری و… نسبت به اقامت در استرالیا و یا یکی از ایالات کشور استرالیا اقدام کنند.

امتیاز به این مطلب:

5 / 5. 1

مقالات مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن