ویزای 890 استرالیا

ویزای 890 استرالیا که به عنوان ویزای مالک تجاری شناخته می‌شود، ویزای اقامت دائم استرالیا است و برای افرادی صادر می‌شود که کسب و کار خود را در استرالیا راه اندازی می‌کنند. برای دریافت ویزای 890 ابتدا باید یکی از ویزاهای موقت و معتبر کشور را دریافت کنید.

دارندگان این ویزا اجازه اقامت دائم در استرالیا را دارند. متقاضیان می توانند در استرالیا کار و تحصیل کنند. افراد می توانند برای مدت پنج سال به داخل و خارج استرالیا سفر کنند. آنها می‌توانند از همان مزایا و شهروندی مانند سایر استرالیایی ها برخوردار شوند.

مزایای ویزای 890 استرالیا

دارندگان ویزای ساب کلاس 890 استرالیا اجازه دارند:

 • به طور نامحدود در استرالیا زندگی کنند.
 • تحصیل و کار در استرالیا
 • درخواست شهروندی استرالیا را بر اساس صلاحیت های موجود انجام دهند.
 • از امکانات مراقبت های بهداشتی و پزشکی استفاده کنند.
 • از بستگان شان که مایل و صلاحیت زندگی در استرالیا را دارند حمایت کنند.
 • سفر به / از استرالیا به مدت 5 سال با تاریخ تأمین ویزا

شرایط دریافت ویزای 890

ویزای 890
شرایط دریافت ویزای 890

توجه به این نکته ضروری است که برای درخواست ویزای 890 استرالیا و واجد شرایط بودن برای این ویزا، باید حداقل یک سال با یکی از ویزای موقت ذکر شده در استرالیا زندگی کرده باشید و 2 سال از ویزای موقت شما گذشته باشد. در حال حاضر از طریق ویزای 890 استرالیا می توانید برای اقامت دائم استرالیا اقدام کنید.

 • باید با موفقیت یک تجارت را در استرالیا داشته و آن را اداره کرده باشند.
 • در اختیار داشتن و اجرای صلاحیت ویزاهای موقت زیر:
 1. ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 160
 2. ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 161
 3. ویزای سرمایه گذاری ساب کلاس 162

شرایط تجاری دریافت ویزای 890

مالکیت برند تجاری: قبل از درخواست ویزا، مالک دو شرکت بزرگ که در استرالیا به مدت دو سال فعالیت می کنند، باشید.

تجربه کسب و کار: شواهدی را نشان دهید که شغلی را که در زمان درخواست ویزا برای سرمایه گذاری انتخاب کرده اید را راه ‌اندازی کرده اید.

حجم معاملات: نشان دهید که سرمایه گذاری شما گردش مالی سالانه حداقل 300000 AUD در سال قبل از درخواست ایجاد کرده است. از طرف دیگر، یک BAS (گزارش فعالیت تجاری) به مدت 2 سال به اداره مالیات استرالیا ارسال کنید.

هزینه دریافت ویزای 890 کشور استرالیا

هزینه درخواست برای متقاضی اولیه 2450 دلار استرالیا است. برای هر یک از اعضای خانواده باید هزینه ثبت نام جداگانه بپردازید. علاوه بر این، اگر قادر به ارائه مدرک زبان انگلیسی به اعضای خانواده بالای 18 سال نیستید، باید مبلغ اضافی را به عنوان قسط دوم پرداخت کنید. مبلغ قسط دوم 4 هزار و 890 دلار استرالیا است.

ویزای سرمایه‌گذاری ساب‌کلاس ۸۹۰ استرالیا، برای افرادی است که در استرالیا صاحب و مدیر یک کسب‌وکار هستند.در صورتی که صاحب کسب‌و‌کاری در کشور استرالیا هستید و شما یا همسرتان یا همسر سابقتان یا شریک زندگیتان، معیارهای اولیه را دارا هستید:

ویزای مالکیت کسب و کار
ویزای مالکیت کسب و کار
 • شما دارنده‌ی یکی از ویزاهای زیر باشید بافرض اینکه :
  • ویزای موقت صاحبان کار، ساب‌کلاس ۱۶۰
  • ویزای موقت مدیران ارشد اجریی، ساب‌کلاس ۱۶۱
  • ویزای موقت سرمایه‌گذاری، ساب‌کلاس ۱۶۲
  • ویزای موقت صاحبان کار با اسپانسر منطقه‌ای یا ایالتی، ساب‌کلاس ۱۶۳
  • ویزای موقت مدیران ارشد اجرایی با اسپانسر منطقه‌ای یا ایالتی، ساب‌کلاس ۱۶۴
  • ویزای موقت سرمایه‌گذاری با اسپانسر منطقه‌ای یا ایالتی، ساب‌کلاس ۱۶۵
 • شما باید تمام شرایط ویزای موقت خود را داشته باشید.
 • شما باید تحت یکی از ویزاها حداقل ۱۲ ماه در دو سال گذشته در استرالیا اقامت داشته باشید.
 • شما و تمام اعضای خانواده‌تان که در فرم تقاضای ویزا نام آن‌ها را ذکر کرده‌اید باید مدارک خواسته‌شده در رابطه با سلامت و تشخیص هویت را دارا باشید.
 • شما باید یک تعهد واقعی برای ادامه‌ی فعالیت‌های تجاری یا سرمایه‌گذاری خود در استرالیا داشته باشید
 • شما، همسرتان و یا شریک زندگیتان نباید در هیچ فعالیت تجاری غیرقابل قبولی دخالت داشته باشید.

مدارک لازم برای اثبات کسب‌وکار:

شما باید نشان دهید که می‌توانید الزامات زیر را برای دریافت ویزای سرمایه‌گذاری ساب‌کلاس ۸۹۰ استرالیا برآورده کنید:

 • مالکیت یک یا چند کسب‌وکار اصلی.
  بدین منظور شما، همسرتان یا شریک زندگیتان باید صاحب یکی از موارد زیر باشید:
 • ۵۱ درصد از کسب‌وکاری که گردش مالی آن کمتر از ۴۰۰ هزار دلار استرالیا است.
 • ۳۰ درصد از کسب‌وکاری که گردش مالی آن بیشتر و ۴۰۰ هزار دلار استرالیا است.
 • ۱۰ درصد از کسب‌وکاری که آن کمپانی جز شرکت‌های سهامی عام است.

 مدیریت یک یا چند کسب‌وکار در استرالیا:

برای اثبات سابقه‌ی مدیریتی خود باید شواهدی مبنی بر مدیریت روزبه‌روز کسب‌وکارهایی که در درخواست ویزایتان ثبت کرده‌اید را ارائه دهید و علاوه بر آن مدارکی دال بر تصمیم‌گیری مؤثر شما بر روی جهت و عملکرد کلی کسب‌وکار(ها) در طول ۲۴ ماه قبل از درخواست ویزا، به سازمان مهاجرتی استرالیا بدهید.اگر در طول مدت این ۲۴ ماه شما بیشتر از ۶ هفته را خارج از استرالیا گذرانده‌اید، باید برای فعالیت‌های مدیریتی مربوط با کسب‌وکارتان گزارش مالی داشته باشید و شواهدی مبنی بر مدیریت کسب‌وکار خود در زمان غیبت، برای ارائه دادن فراهم کنید.

نحوه اخذ تأییدیه سلامت ویزای سرمایه‌گذاری ساب‌کلاس ۸۹۰ استرالیا

استرالیا از بهترین استانداردهای سلامت و بهداشت جهان برخوردار است. ازاین‌رو اکثر متقاضیان ویزای استرالیا برای دریافت ویزا باید حداقل این استانداردهای بهداشت و سلامت را داشته باشند.مدارکی که از شما جهت برآوردن این استاندارهای سلامت درخواست می‌شود به شرایط شخصی و نوع ویزای شما بستگی دارد.تمام متقاضیان اقامت دائم، موقت و معین موظف به انجام معاینات و آزمایشات کامل پزشکی جهت تأیید اینکه آیا از شرایط سلامت برخوردارند، هستند.معمولاً این مدارک و آزمایشات پزشکی برای ۱۲ ماه اعتبار دارد، ازاین‌رو تا زمانی که سازمان مهاجرت از شما نخواسته است آزمایشات و معاینات پزشکی را تنظیم نکنید.همچنین مدارک درخواست شده جهت تأیید سلامت باید برای تمام اعضای خانواده که در فرم درخواست ویزا نام آن‌ها ذکرشده، چه بخواهند مهاجرت کنند و چه نخواهند، باید ارائه شود.

نحوه اخذ تائیدیه هویت

شما باید مدارک لازم جهت تشخیص و تأیید هویت خود را به سازمان مهاجرت ارائه دهید. به این منظور باید یک نسخه گواهی عدم سوءپیشینه از هر کشوری که در طی ۱۰ سال گذشته، پس از ۱۶ سالگیتان به مدت ۱۲ ماه یا بیشتر در آنجا زندگی کرده‌اید، ارائه دهید. گواهی تشخیص هویت را تا زمانی که اداره‌ی مهاجرت از شما نخواسته است تنظیم نکنید.

لازم به ذکر است که ارائه این گواهی برای تمام افراد خانواده که نام آن‌ها در فرم درخواست ویزا ذکرشده است، چه بخواهند مهاجرت کنند و چه نخواهند ضروری است.

شرایط دیون و بدهی به دولت استرالیا در هنگام اخذ ویزای ۸۹۰

قبل اعطای این ویزا به شما باید بدهی تسویه نشده‌ای به دولت استرالیا نداشته باشید یا ترتیبی اتخاذ فرمایید که چنانچه بدهی پرداخت‌نشده‌ای به دولت استرالیا دارید تماماً پرداخت نمایید.

امکانات و قابلیت‌های ویزای ساب‌کلاس ۸۹۰ مهاجرت به استرالیا:

این ویزا یک ویزای سرمایه‌گذاری اقامت دائم است که به شما و هرکدام از اعضای خانواده‌تان که موفق به دریافت این ویزا شده‌اند اجازه می‌دهد که:

 • به‌طور نامحدود در استرالیا اقامت داشته باشید.
 •  اجازه کار و تحصیل در استرالیا را داشته باشید.
 • می‌توانید در میدکیر، (تمهیدات دولت استرالیا برای هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی و سلامت) ثبت‌نام کنید و از خدمات رایگان آن برخوردار شوید.
 • درخواست برای شهروندی استرالیا بدهید (در صورت واجد شرایط بودن)
 • اسپانسر بستگان واجد شرایط اقامت دائم شوید.
 •  سفر به داخل و خارج از استرالیا به مدت ۵ سال از زمان اعطای ویزا (بعدازآن زمان، شما باید از یک ویزای برگشت مقیم (RRv) یا دیگر انواع ویزا جهت بازگشت به استرالیا استفاده کنید)

لازم به ذکر است که شما و خانواده تان با داشتن این ویزا از خدمات بیمه و بازنشستگی تأمین اجتماعی برخوردار نیستید.

هزینه اخذ ویزا ساب‌کلاس ۸۹۰ مهاجرت به استرالیا

هزینه ویزای ساب کلاس ۸۹۰ استرالیا
هزینه ویزای ساب کلاس ۸۹۰ استرالیا

هزینه اخذ این ویزا از ۲۲۷۵ دلار استرالیا شروع می‌شود.

شما ممکن است مجبور به پرداخت هزینه‌های دیگری مثل هزینه‌ی ارائه مدارک پزشکی جهت تأیید سلامت، هزینه‌ی گواهی عدم سوءپیشینه و دیگر مدارک و تست‌ها که شما مسئول فراهم آوردن مقدمات لازم جهت تنظیم این مدارک و آزمایشات هستید، باشید.

محل اقامت در زمان درخواست ویزای ساب‌کلاس ۸۹۰

وقتی شما درخواست خود را تسلیم اداره‌ی مهاجرت می‌کنید باید الزاماً در استرالیا باشید؛ اما اعضای خانواده که نام آن‌ها را در فرم درخواست ثبت کرده‌اید، در این زمان چه در استرالیا باشند و چه نباشند فرقی ندارد و الزامی برای بودن آن‌ها در زمان دادن درخواست ویزا نیست.

مدت اعتبار ویزای ساب کلاس ۸۹۰

ویزای ساب‌کلاس ۸۹۰ یک ویزای اقامت دائم است.

اخذ ویزای ساب‌کلاس ۸۹۰ برای اعضای خانواده‌:

شما می‌توانید در هنگام ارائه‌ی درخواست برای ویزا نام افراد زیر را در فرم درخواست، ذکر کنید:

 • همسر یا شریک زندگیتان (جنس موافق یا مخالف خودتان)
  شریک زندگی (De facto partner) شما کیست؟ اگر ازدواج شما به‌صورت محضری ثبت‌نشده باشد ولی نامزد یا دوستی دارید که به‌عنوان شریک زندگی شما محسوب می‌شود، رابطه‌ی شما می‌بایست از ۱۲ ماه قبل از اقدام برای تسلیم پرونده به سازمان مهاجرت وجود داشته باشد. برای اثبات این رابطه شما می‌بایستی مدارکی از نظیر اجاره‌نامه‌ی یا سند خانه‌ی مشترک، حساب بانکی مشترک و مواردی از این قبیل داشته باشید. باید بتوانید ثابت کنید که دوستان مشترک دارید و آن‌ها شمارا به‌عنوان زوج یا شریک زندگی می‌شناسند، همچنین شما باید ۱۲ ماه باهم زندگی کرده باشید. البته مواردی وجود دارد که شما می‌توانید بدون اینکه ۱۲ ماه با شریک زندگیتان زندگی مشترک داشته باشید، برای ویزا اقدام کنید که این موارد به شرح زیر است:
  • رابطه‌ی شما در یکی از ایالات استرالیا ثبت‌شده باشد (البته این اقدام در همه‌ی ایالات استرالیا امکان‌پذیر نیست)
  • شما بتوانید ثابت کنید که پتانسیل این رادارید که به‌عنوان شریک زندگی در نظر گرفته شوید. مثلاً فرزندی دارید که وابسته به رابطه‌ی شماست.
 • فرزند یا فرزندخوانده‌تان یا فرزندی فرزندخوانده‌ی شریک زندگیتان
  اگر فرزند شما بعد از ارائه‌ی درخواست ویزا متولد شود (اما قبل از تصمیم‌گیری سازمان مهاجرت برای ویزایتان باشد)، فرزندتان به‌صورت اتوماتیک به درخواست شما اضافه می‌شود و اینکه در استرالیا متولدشده باشد یا نه مهم نیست. فقط شما باید هرچه زودتر متولد شدنش را به سازمان مهاجرت استرالیا اطلاع بدهید.

در تقاضانامه‌ی درخواست ویزا شما باید مدارکی را برای اثبات رابطه‌ی این افراد با خود ارائه دهید.هم‌چنین باید برای اعضای خانواده‌تان که نام آن‌ها را در فرم تقاضای ویزا ثبت کرده‌اید باید مدارک پزشکی لازم مبنی بر داشتن سلامت و گواهی عدم سوءپیشینه صادره از طرف اداره‌ی پلیس ارائه دهید.شما تا قبل از اینکه در سازمان مهاجرت در مورد درخواست ویزایتان تصمیم‌گیری شود، می‌توانید اسامی دیگر افراد از اعضای خانواده‌تان را که در بالا نسبت آن‌ها با شما ذکر شد را به تقاضانامه اضافه کنید.

تعهدات متقاضی اخذ ویزای ساب‌کلاس ۸۹۰ استرالیا:

 •  شما و اعضای خانواده‌تان که موفق به دریافت ویزای سرمایه‌گذاری ساب‌کلاس ۸۹۰ استرالیا شده‌اید باید تمام شرایط ویزا و قوانین کشور استرالیا را رعایت کنید.
 • شما باید تمام تعهدات کاری و تجاری خود را کاملاً برآورده کنید.

اشتراک گذاری متن

به بالای صفحه بردن