تصویر بنر هزینه مهاجرت استرالیا

هزینه های مهاجرت به استرالیا

هزینه مهاجرت به استرالیا برای برخی از مردم به یک دغدغه تبدیل شده است و آن‌ها همواره در پی آن هستند که هزینه ها را تخمین بزنند. با توجه به تغییر نرخ روزانه دلار در ایران، تعیین هزینه ویزای استرالیا در سال ۲۰۲۰ اندکی سخت خواهد بود اما می‌توان بصورت تقریبی آن را مشخص کرد.

برای مهاجرت به استرالیا ابتدا می‌بایست هزینه‌های قبل از سفر و بعد از سفر را مشخص نمود. در این هزینه‌ها، گرفتن ویزا، ترجمه مدارک و گرفتن وکیل جزو هزینه‌های پیش از سفر می‌باشد و از طرفی هزینه مسکن، هزینه زندگی کردن در شهرهای مختلف استرالیا برای فرد و خانواده‌اش جزو هزینه‌های بعد از سفر خواهد بود.

هزینه مهاجرت به استرالیا پیش از سفر

یکی از هزینه‌هایی که در ابتدای کار باید پرداخت شود، ترجمه مدارک می‌باشد. ترجمه مدارک به صورت رسمی و ناتی با یکدیگر تفاوت دارد و اغلب افراد از ترجمه ناتی به دلیل هزینه کمتر در این‌باره استفاده می‌کنند.

علاوه بر ترجمه مدارک که اغلب بخشی از هزینه مهاجرت به استرالیا را شامل می‌شود افراد می‌بایست هزینه دریافت ویزای اقامت استرالیا را نیز پرداخت کنند.

ویزایی که توسط افراد دریافت می‌شود بر اساس نوع آن، هزینه تغییر می‌کند. هزینه ویزای سرمایه‌گذاری، ویزای کاری و ویزای تحصیلی با هم فرق دارد.

از طرفی گرفتن ویزای اقامت کشور استرالیا دو صورت دائم و موقت بوده که نوع ویزا روی آن تاثیرگذار است و مسلما هزینه مهاجرت به استرالیا از هر کدام از این روش‌ها متفاوت می‌گردد.

هزینه مهاجرت به استرالیا
تخمین هزینه مهاجرت به استرالیا

همچنین هزینه هایی مانند ارزیابی املاک و مستغلات و تهیه صورتهای مالی افراد نیز بسیار مهم و قابل توجه است.

شاید بعد از اخذ ویزا، پرداخت حق‌الوکاله وکیل رسمی دادگستری مهم‌ترین هزینه مهاجرت پیش از سفر باشد. در این مورد بسته به شرایط این هزینه تغییر می‌کند، برای اطلاعات بیشتر و دریافت هزینه های اخذ ویزا می توانید با مشاوران یونیک به صورت آنلاین مشورت کنید.

هزینه های بعد از مهاجرت به استرالیا

بعد از گذراندن مراحل گرفتن ویزای اقامت استرالیا و به محض ورود به کشور استرالیا می‌بایست برای گذران زندگی هزینه کرد.

هر فرد بسته به اینکه با چه شرایطی وارد خاک استرالیا می‌شود، هزینه‌های مختلفی را پیش رو دارد؛ بنابراین در ابتدا باید هزینه مهاجرت به استرالیا از طریق نوع ویزا تعیین گردد.

هزینه متوسط زندگی در شهر های بزرگ تقریباً ماهی بین ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار استرالیا می‌باشد همچنین در حومه یعنی شهر‌های کوچک بین۸۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار استرالیا می باشد، البته باید توجه داشت که این مقدار هزینه متوسط برای زندگی هر نفر می‌باشد.

دانشجویان کمترین هزینه مهاجرت را دارند و خانواده‌ها بر حسب جمعیت خانواده بیشترین هزینه را پرداخت خواهند کرد.

همچنین اجاره بهای مسکن بسته به نوع شهر انتخابی برای سکونت افراد تغییر می‌کند که براساس انتخاب یکی از ایالات کشور استرالیا و یا یکی از شهرهای استرالیا برای سکونت این هزینه متغییر است و سیدنی یکی از گران ترین شهرها از این نظر می‌باشد.

هزینه وعده‌های غذایی نیز در این بین اهمیت زیادی دارد و باید برآورد هزینه ها قبل از مهاجرت، انجام شود.

افرادی که توانایی مالی برای گذراندن زندگی در این کشور را ندارند، هرگز نمی‌توانند بعد از مهاجرت دوام آورند و نرخ هزینه ها در این کشور بالا خواهد بود؛ بنابراین قبل از اقدام به مهاجرت بسیاری از افراد طالب بدست آوردن حدود قیمتی هستند که البته بسته به تغییر نرخ دلار تغییر خواهد کرد.

در نهایت هزینه مهاجرت کشور استرالیا شامل موارد مختلفی می‌شود که پرداخت بابت بررسی مدارک در این کشور را نیز شامل خواهد شد. تمامی موارد بیان شده برای افراد و با توجه نوع ویزای آن‌ها متفاوت است و نمی‌توان نرخ معینی را مشخص کرد.

پیام بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *