تصویر بنر جنوب استرالیا

مناطق جنوب استرالیا

اصطلاح جنوب استرالیا به‌طورکلی شامل ایالات و قلمروهای استرالیا نیو سات ولز، ویکتوریا و تاسمانی است. بخشی از غرب استرالیا در جنوب عرض جغرافیایی ۲۶ درجه‌ی جنوبی نیز به‌طور گسترده‌ای در قانون و سیاست دولتی به‌عنوان جنوب استرالیا شناخته می‌شود. اگرچه ازلحاظ جغرافیایی حدود نیمی از کل منطقه استرالیا را تشکیل می‌دهد، شامل حدود سه‌چهارم جمعیت کشور استرالیا، دو شهر بزرگ (سیدنی و ملبورن)، پایتخت سیاسی (کانبرا)، مناطق اصلی رشد مواد غذایی و مراکز اصلی صنعتی است. این منطقه همچنین به دلیل شرایط محیطی و اقلیمی دریای مدیترانه، دارای مناطق کوهستانی و خشکی است که در مقایسه با آب‌وهوای گرمسیری شمال استرالیا بسیار قابل‌توجه است؛ پس اگر قصد مهاجرت به استرالیا را داشته باشید این منطقه از استرالیا منطقه‌ی خوبی محسوب می‌شود که می‌توانید از طریق اخذ یکی از انواع ویزاها مانند ویزای سرمایه‌گذاری، کاری و… نسبت به مهاجرت به این کشور و یا یکی از ایالات کشور استرالیا متناسب با شرایط خود اقدام کنید.

مناطق جنوب استرالیا
مناطق جنوب استرالیا

وضعیت ناهمواری‌های جنوب استرالیا

منطقه‌ی جنوبی استرالیا یکی از خشک‌ترین و بی‌ثمرترین مناطق این کشور را تشکیل می‌دهد، اما حاشیه جنوبی آن شامل اراضی آباد و بارور است و جایی است که اکثر جمعیت این منطقه از استرالیا در آنجا قرار دارد. جنوب استرالیا یک سرزمین دارای دشت‌های وسیع، دره‌های کم و گودال‌های دریاچه‌ای با آب‌نمک یا رس است که به‌ندرت دارای آب هستند. بیش از چهارپنجم این منطقه از استرالیا یعنی در حدود کمتر از ۱۰۰۰ فوت (۳۰۰ متر) از آن بالاتر از سطح دریا قرار دارند. بالاترین نقطه منطقه‌ی جنوبی استرالیا، کوه Woodroffe، در محدوده Musgrave در شمال غربی است که در حدود ۴۷۰۸ فوت (۱۴۳۵ متر) ارتفاع دارد.

مناطق جنوب استرالیا
مناطق جنوب استرالیا

آب‌وهوای جنوب استرالیا

قسمت جنوبی کشور استرالیا خشک‌ترین منطقه‌ی استرالیا است. تنها حدود یک‌پنجم از این منطقه بارش سالانه بیش از ۱۰ اینچ (۲۵۰ میلی‌متر) و کمتر از نیمی از آن بیش از ۱۶ اینچ (۴۰۰ میلی‌متر) را در طول سال تجربه می‌کند. بارندگی‌های زیاد در امتداد سواحل جنوبی و دامنه‌های کوه لفتتی و فلیندرز اتفاق می‌افتد. بیشترین سطح شیب‌دار در نزدیکی کوه لوفتتی ۴۷ اینچ [۱،۲۰۰ میلی‌متر] و کمترین آن در مجاورت دریاچه ایور (۶ اینچ یا ۱۵۰ میلی‌متر) قابل‌مشاهده است.

وضعیت جنوب استرالیا ازلحاظ اقتصادی

جنوب استرالیا ازلحاظ اقتصادی یک‌قطب محسوب می‌شود و دارای بخش کشاورزی است. برآورد ارزش کالاهای تولیدشده در اوایل قرن بیست و یکم نشان می‌دهد که بیش از نیمی از درآمد کل دولت در جنوب استرالیا بوده و تقریباً یک‌چهارم از آن به بخش کشاورزی اختصاص دارد و بقیه‌ی آن به استخراج معادن و حوزه‌های گاز طبیعی و بخش کوچکی از آن به ماهیگیری اختصاص دارد. با توجه به این موارد مهاجرت به استرالیا برای سرمایه‌گذاری بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

جنوب استرالیا ازلحاظ هنری

گالری هنر استرالیای جنوبی در آدلاید مجموعه‌های هنر استرالیایی، اروپایی و آسیایی را شامل می‌شود، ازجمله یکی از بهترین مجموعه‌های سرامیک جنوب شرقی آسیا را در خود جای‌داده‌اند. ارکستر سمفونیک آدلاید به‌طور منظم کنسرت برگزار می‌کند. مرکز جشنواره آدلاید در سال ۱۹۷۳ افتتاح شد و محل فعالیت‌های مختلف از کنسرت‌های درام و راک تا اپرا را فراهم کرد.

مناطق جنوب استرالیا
مناطق جنوب استرالیا

تاریخچه‌ی جنوب استرالیا به چه زمانی برمی‌گردد؟

مناطق جنوب استرالیا، توسط انسان‌ها از ده‌ها هزار سال قبل اشغال‌شده است. اکتشافات باستان‌شناسی در دشت نلفورور در غرب نشان داد که انسان‌ها در حدود ۳۴۰۰۰ سال پیش در این منطقه حضورداشته‌اند و جزیره کانگورو به مدت ۱۶۰۰۰ سال محل سکونت انسان‌ها بوده است.

تاریخچه جنوب استرالیا
تاریخچه جنوب استرالیا

امتیاز به این مطلب:

0 / 5. 0

مقالات مرتبط:

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن