مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به استرالیا


مهاجرت به استرالیا از بهترین مقاصد مهاجرتی :

مهاجرت ازجمله زمینه‌های فراهم آوردن شرایط جهت رشد و شکوفایی استعدادهای فرد یا خانواده مهاجر از شرایطی نامناسب به محیطی جدید و شرایطی متفاوت، همواره موردتوجه ابناء بشر بوده است. امروزه موضوع مهاجرت افراد از کشوری به کشور دیگر شرایط و قواعد خاص خود را دارد، بررسی همه‌جانبه و توجه به فاکتورهای خاص زندگی بهتر، نشان از این مهم را دارد که بی‌دلیل نیست برخی کشورها مقصد مهاجران قانونی و حتی غیرقانونی قرارگرفته‌اند، از دیرباز مردمانی که از شهر و دیار خود با هدف بهبود شرایط زندگی و فراهم‌آوردن زمینه لازم جهت بروز و ظهور استعدادهایشان اقدام به مهاجرت کرده‌اند، برخی شاخص‌های اصلی ازجمله شرایط زندگی بهتر و فراهم آوردن زمینه شغل و کار را مدنظر داشته‌اند، مهاجرت از این نظر که این کشور از بین مقاصد مهاجرپذیر، به دلایل متعدد، شرایط و استعدادهای فراوان، آب‌وهوا، زمین گسترده و فراوان، تنوع اقلیمی و شرایط مناسب زندگی، معتدل بودن و … طی قرن گذشته همواره موردتوجه مهاجران از سراسر دنیا بوده است، به‌نحوی‌ که اکثریت جمعیت این کشور را مهاجرین تشکیل می‌دهند. رشد جمعیت، کمبود منابع در برخی کشورها، جنگ، خشکسالی و قحطی، کشمش‌های سیاسی در برخی کشورها و … موجب شده است طی سه دهه گذشته طیف وسیع مهاجرین باهدف مهاجرت به استرالیا از مهاجرین اروپایی به سمت مهاجرین آسیایی و آفریقایی سوق پیدا کند.
یکی از دلایلی که افراد به دنبال مشاوره هستند، زندگی در شرایط بهتر و مرفه‌تر می‌باشد؛ بنابراین در ابتدا باید برای گرفتن اقامت شرایط مختلف را در نظر گرفته و بتوانند بدون مشکل وارد این کشور شوند.
مشاوره مهاجرت کمک می‌کند تا متقاضیان اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورند و با دیدی باز محل زندگی دائم خود را انتخاب کنند. از طرفی ممکن است افراد برای داشتن شغلی بهتر را انتخاب کنند و شناخت فرصت‌های شغلی و آینده نیز می‌تواند رضایت آن‌ها را بدست آورد.

سرمایه‌گذاری در استرالیا برای مهاجرت :

سرمایه‌گذاری در کشور استرالیا به جهت شرایط مطلوب اقتصادی طی دهه های گذشته، جزو امن‌ترین سرمایه‌گذاری‌های بین المللی بوده است، اکثریت ساکنان این کشور با توجه به اینکه متشکل از مهاجرین هستند، لذا دولت مرکزی این کشور و همچنین دولتهای مستقل ایالتی، با فراهم آوردن زمینه های سرمایه‌گذاری در پروژه های دولتی، عمومی و بخشهای خصوصی این امکان را ایجاد کرده اند، فعالان اقتصادی در سراسر دنیا در صورتی که سرمایه‌های خود را به این کشور منتقل کنند علاوه بر ارزش افزوده مناسب نسبت به سایر بخش‌ها در کشورهای دیگر، امکان اخذ اقامت دائم و همچنین اعطای شهروندی این کشور را بدست آورند، زمینه های مختلف سرمایه‌گذاری در قالب ویزاهای مختلف و ساب‌کلاس‌های متنوع حوزه سرمایه‌گذاری سالانه توسط سازمان مهاجرت کشور استرالیا اعلام می گردد.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا به متقاضیان این امکان را می دهد، در پایان دوره تحصیل علاوه بر شناخت کافی با این سرزمین، زمینه لازم جهت اخذ ویزای کاری و اقامت موقت و دائم را فراهم آورند، اخذ مدرک تحصیلی از دانشگاه‌های استرالیا، اخذ مدرک آموزشی زبان انگلیسی در این کشور همچنین اقامت حین تحصیل از امتیازاتی است که فرد متقاضی را در زمان درخواست اخذ ویزاهای اقامتی در اولویت قرار می دهد. گرفتن ویزای اقامت دائم بعد از تحصیل نیز اهمیت زیادی برای برخی از فارغ‌التحصیلان این کشور دارد و کسانی که در این کشور مشغول تحصیل هستند به دنبال راهی برای ماندن در سال‌های بعد از تحصیل می‌باشند. از آنجا که آمار افرادی که در استرالیا تحصیل می‌کنند در رتبه بالایی قرار دارد، لذا درصد افرادی که قصد گرفتن اقامت دائم را دارند، روز به روز افزایش می‌یابد.
مشاوره درزمینه اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا شامل موارد زیر می شود:

 • سن متقاضی چقدر است؟
 •  تحصیلات متقاضی در چه مقطعی است؟
 •  آیا سابقه فعالیت‌های مدیریتی را دارد؟
 • سطح زبان متقاضی در چه سطحی است؟
 • میزان دارایی و سرمایه فرد درخواست کننده ویزای سرمایه گذاری چقدر است؟

 کار برای مهاجرت به استرالیا

متقاضیان اخذ فرصت‌های کاری که با دارا بودن شرایط، مهارت و تخصص انجام کار را دارند، اگر شرایط کاری در منطقه و یا کشور خودشان فراهم نباشد به دنبال فرصت‌های کاری در سایر کشورها می گردند، کشورهای مهاجرپذیر از جمله کشور استرالیا برای مهاجرت به استرالیا ، با فراهم آوردن زمینه قانونی لازم، فرصت‌های کاری در زمینه های مهارتی و تخصصی را فراهم آورده‌اند.

نکته قابل توجه این است که بخش عمده مهاجرین و نیروی کار که این کشور را مقصد خود قرار داده‌اند، از کشورهای پیشرفته و اقتصادهای فعال و پویا هستند، اخذ ویزاهای کاری و مهارتی از طریق قانونی می تواند یکی از شرایط بهینه برای فراهم آوردن بستر لازم برای نیروی کار ماهر و متخصص در ایران باشد، توصیه می شود با کسب اطلاعات لازم، رشته تخصصی و یا مهارتی خود را در بین رشته های مورد نیاز نیروی کار این کشور دنبال نمایید.

طی سال‌های ۲۰۱۵-۲۰۱۶ بیشترین مهاجرت به استرالیا از چه کشورهایی بوده است؟


بیشترین مهاجرت استرالیا
مهاجرت به استرالیا
نگاهی به اطلاعات و آمار ثبت شده در زمینه میزان و تعداد مهاجرین از سایر کشورها به این کشور به خوبی نشان دهنده طیف متقاضیان و میزان آن می باشد:
 • کشور هند ۴۱۴۵۰ نفر
 • کشور چین ۲۹۰۰۸ نفر
 • کشور انگلیس ۱۸۹۵۰ نفر
 • کشور فیلیپین ۱۱۹۱۷ نفر
 • کشور پاکستان ۶۷۰۸ نفر
 • کشور ویتنام ۵۳۴۱ نفر
 • کشور نپال ۵۰۹۵ نفر
 • کشور جمهوری ایرلند ۴۹۰۳ نفر
 • کشور آفریقای جنوبی ۴۳۳۷ نفر
 • کشور مالزی ۴۲۶۵ نفر

باوجودی که نام کشور آمریکا در بین ده کشورهای با بیشترین تعداد مهاجرت به استرالیا نیست، ولیکن طی این سال‌ها تعداد ۳۲۲۲ نفر آمریکایی از طریق مهاجرت قانونی، مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده‌اند.

چه تعداد از شهروندان کشور انگلستان، مهاجرت به استرالیا انتخاب کرده‌اند:

همچنین آنچه که جالب‌توجه است میزان شهروندان کشور انگلستان است که مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده‌اند، میزان و تعداد مهاجرین انگلیسی به این کشور به شرح ذیل است:

طی سال ۲۰۱۰-۲۰۰۹: ۲۵۷۳۸ نفر

طی سال ۲۰۱۱-۲۰۱۰: ۲۳۹۳۱ نفر

طی سال ۲۰۱۲-۲۰۱۱: ۲۵۲۷۴ نفر

طی سال ۲۰۱۳-۲۰۱۲: ۲۱۷۱۱ نفر

طی سال ۲۰۱۴-۲۰۱۳: ۲۳۲۲۰ نفر

طی سال ۲۰۱۵-۲۰۱۴: ۲۱۰۷۸ نفر

طی سال ۲۰۱۶-۲۰۱۵: ۱۸۹۵۰ نفر

بنابراین همان‌طور که می‌بینیم مهاجرت از انگلستان به استرالیا در حال انجام است.

چه تعداد شهروند ایرانی مهاجرت به استرالیا را انتخاب کرده‌اند؟

لذا با توجه به موارد فوق‌الذکر لازم است بدانیم خلاصه نتایج سرشماری‌های استرالیا که ملیت ساکنین را نشان می‌دهد در خصوص روند افزایشی تعداد ایرانیان مهاجر به استرالیا به شرح ذیل بوده است:

 

جمعیت ایرانی (نفر) سال
۴ ۱۸۷۱
۱۶ ۱۸۸۱
۷ ۱۸۹۱
۸ ۱۹۰۱
۳۸۱ ۱۹۷۶
۵۶۷ ۱۹۷۶
۱,۲۲۲ ۱۹۸۶
۲,۲۰۹ ۱۹۹۱
۲,۶۸۲ ۱۹۹۶
۳,۱۴۶ ۲۰۰۱
۴,۳۹۰ ۲۰۰۶
۷,۳۵۹ ۲۰۱۱

 

بر اساس سرشماری سال ۲۰۱۶، جمعیت استرالیا برابر ۲۳۴۰۱۸۹۲ نفر که از این میزان ۴۹٫۳ درصد مرد و ۵۰٫۷ درصد زن هستند، متوسط سن جمعیت استرالیا برابر ۳۸ سال است. این میزان جمعیت ۹۹۰۱۴۹۶ خانوار را تشکیل می‌دهند. نکته جالب‌توجه این است که بعد خانوار در این کشور برابر ۲٫۶ نفر است. میانگین میزان درآمد هفتگی هر خانوار برابر ۱۴۳۸ دلار استرالیا است. این در حالی است که میانگین اجاره هفتگی خانه برابر ۳۳۵ دلار است یعنی تقریباً یک‌چهارم درآمد متوسط خانوار را هزینه مسکن تشکیل می‌دهد که این از شاخص‌های خوب درزمینه‌ی مسکن در دنیاست. از طرفی میزان متوسط تعداد وسایل نقلیه در هر خانوار برابر ۱٫۸ خودرو است. درزمینه‌ی تحصیلات و آموزش نیز وضعیت این کشور موقعیت مناسبی نسبت به میانگین جهانی دارد، از جمعیت این کشور تعداد ۴۱۸۱۴۰۶ نفر برابر ۲۲ درصد دارای تحصیلات لیسانس به بالاتر هستند.

 


با بیش از 10 سال تجربه ما اطمینان می دهیم که بهترین راهنمایی را دریافت کنید

سلام، بر روی نام اپراتور کلیک کنید. سپس در پنجره جدید وارد واتس اپ شده و با ما گفتگو کنید.

- از طریق واتس اپ با ما گفتگو کنید!
Close and go back to page